Rīgas Starprautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS ar projekta „2ANNU Projektors” programmu

Īsfilmu festivāls | 2D
Filmas garums: 1h 30m

28. februārī kinoteātrī „Gaisma” viesosies Rīgas Starprautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS ar īpašu projekta „2ANNU Projektors” programmu ar nosaukumu „11/12 cool”!

“Es” / “Ich”, David Fonjallaz, Šveice, 12’
Filma- režisora sapņa piepildījums. Kopš apzināta vecuma un profesijas izvēles Deivids zinājis, ka tieši Artūra Šnizlera īsstāstu ekranizēs savā īsfilmā. Kādam vīram dzīve rit diezgan ierastu gaitu līdz mirklim, kad viņš vietējā parkā ievēro zīmi “Parks”. Jautājums, vai tikai vārdos un uzrakstos paustais var kļūt par realitāti, vīram kļūst par īstu apsēstību, līdz viņš ir pilnībā atsvešinājies no apkārtējās pasaules. 2ANNAS 2011 žūrijas atzinība

“Rokija neparastā dzīve” / “The extraordinary life of Rocky”, Kevin Meul, Beļģija, 14’
Pasaules festivālu hits, melnā komēdija par Rokiju- Rokijs uzaug nāves ielenkumā: visi, kas ir viņam līdzās, mirst muļķīgos negadījumos un ikreiz, kad viņš ir to centrā. Modernā pasaka par lielām neveiksmēm un mazliet svētlaimes, kurā atjautīgi izmantotas vides īpatnības, skrupulozi atainota par vēsturi kļuvusī sadzīve. Īsts stila iedvesmas avots hipsteriem!

“Striptīzs” / “Striptease”, Juan Carlevaris, Spain, 9’
Hulio filmē Sofiju, cerot sagaidīt iemūžināšanas vērtas striptīza ainas. Par spīti Hulio neatlaidībai, Sofija kategoriski atsakās dejot kameras priekšā. Seko cīņa par varu. Hulio sapratīs, cik sarežģīts var būt patiess kailums. Intimitātes atainojuma praugdemonstrējums “single shot” tehnikā- bez griezumiem, bez montāžas, patiesi un dziļi. Režisors demontrē savu pārliecību, ka kino nav nekā izcilāka par labu aktieri kameras priekšā.

“Abstrakts?” / “Abstract?”, Alexei Dmirtiev, Krivija, 3’
Nesteidzīga filma par un ap “abstrakto”. Krievu režisors kļuvis par 2ANNU iecienītu mākslinieku, piedaloties festivālā divus gadus pēc kārtas, sevi pozicionējot kā izcilu īsmetrāžas eksperimentu meistaru.

“Bēdubrāļi”, Lauris Ābele, Latvija, 8’
“Must see” gabals no Latvijas skarbākās apvienības- brāļu Ābeļu kolektīva, kas 2ANNU faniem jau izsenis pazīstami kā pirmo latviešu šausmu filmu autori. Divi mednieki pavada ziemas nakti mežā, metodiski dzerdami. No rīta viens no viņiem ir pazudis. Runā, ka vismaz pirmā filmas daļa ir bijusi absolūti autentiska (sapluinītais filmas aktieris vēl pavisam nesen redzēts sveiks un vesels ar visiem locekļiem pie vietas).

“Visus vīriešus sauc Roberts” / “All men are called Robert”, Marc-Henri Boulier, Francija, 6’
Vēl viens festivālu hits, šoreiz no Francijas. Pa mežu skrien kails vīrietis, kura miesa ir noklāta zilumiem. Pēkšņi viņš apstājas: kas ir šī noslēpumainā sieviete, kas sauc pēc palīdzības? Un kas tie par vīriešiem, kas mēģina viņu nošaut? Izaicinoša parafrāze par cilvēka un dzīvnieka vietu pasaulē. 2ANNAS 2012 statuete- ģipša Anna

“Intervija Nr. 3” / “Interview #3”, Marlene Denningmann, Vācija, 6’
Sebastians Urzendovskis, jauns un daudzsološs vācu aktieris atbild uz jautājumiem. Taču uz ko šī saruna vedina? Lai gan melnbalts, spilgtākais Hamburgas mediju skolas darbs 2011. gadā. 2ANNAS 2011 žūrijas atzinība

“Prelūdija” / “Prelude”, Nadine Poulain, Vācija, 12’
Metamorfisks gaismas atspīduma ūdenī attēlojums meditatīvā audiālā pavadījumā. Darbs māksliniecei Nadine Poulain kļuvis par jaunu pagrieziena punktu mākslinieciskajā karjerā, un turpmākais veikums lielā mērā raksturojams kā korelācija starp redzamo un dzirdamo.

“Četri mielasti”, Liene Linde, Latvija, 35’
Reiz kādā Rīgas dzīvoklī dzīvoja Anita ar bērniem Santu un Kristapu. Katru Vecgada vakaru viņi kopā Omi un Pēteronkuli rīkoja svētku mielastu. Bērni pieauga, dzīve gāja uz priekšu, prezidenti teica Jaungada uzrunas, televīzijā vienmēr rādīja "Likteņa ironiju". Piedzimšana, nāve, prieks, naids un rosols divpadsmit gadu garumā - četri vakari kādas ģimenes un kādas valsts dzīvē no 1999. līdz 2012. gadam. Lielākais Latvijas Kultūras Akadēmijas hits 2012. gadā - flma, par ko runā, režisore, kas vēl runās, un runās daudz un ievērojami!

Filmas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā;

Biļešu cena - 1.50Ls.

Pirmizrāde: 00/00/00
Gads: 2013
Kompānija: 2ANNAS, Virtuālā studija URGA
Izplatītājs: 2ANNASMājas lapa: Filmas lapa