Apvārsnis

Zinātniskā fantastika | 2D
Filmas garums: 1h 35m

Katastrofu superfilmas „2012“, visu laiku populārākās filmas „Avatars“ un tādu kino hitu kā „Titāniks“ un „Neticamais stāsts par Bendžaminu Batonu“ specefektu veidotāji piedāvā vērienīgu asa sižeta fantastikas filmu par citplanētiešu invāziju. Kāda būs diena, kad tiksimies ar citu planētu iemītniekiem? Iespaidīgiem specefektiem piesātinātās filmas „Apvārsnis“ radošā komanda apgalvo, ka tā būs mūsu pēdējā diena uz Zemes.

2009.gada 28.augustā NASA kosmosā izsūtīja vēsti cerībā izveidot kontaktu ar citu planētu dzīvības formām. 2010.gada 3.decembrī kā atbilde no debesīm nolaidās spožas, zilas gaismas lodes... Ja tajās ieskatīsies, tavs liktenis ir izlemts!

Pēc trakulīgas ballītes draugus pamodina neparasta gaisma. Samiegojušies varoņi aiz šausmām zaudē runas spēju – aiz loga norisinās neizskaidrojamas lietas. Cilvēkus, gluži kā kukaiņus, uzsūc noslēpumaini gaismas stabi. Skaidri saprotams vien tas, ka ielās sākusies nežēlīga cilvēces iznīcināšana. Postošo gaismu pārdzīvojušajiem par savu dzīvību nāksies cīnīties ar ārpuszemes būtnēm.

Zemes iznīcināšanas teoriju ģēniji brāļi Kolins un Gregs Strauses, kuri cilvēces izdzīvotspēju izaicinājuši jau filmā „Svešie pret plēsoņām 2“, piedāvā savu jaunāko darbu – zinātniskās fantastikas spriedzes filmu „Apvārsnis“. Brāļu dibinātais specefektu uzņēmums, kas lepojas ar tādiem šedevriem kā „Avatars“, „2012“, „X-cilvēki“, „300“, „Dzelzsvīrs 2“ un „Neparastais stāsts par Bendžaminu Batonu“, šoreiz iesēdinājis Strauses režisora un producenta krēslos, lai ķertos pie tā, kas viņiem padodas vislabāk – Zemes iznīcināšanas.

Lomās: Ēriks Balfūrs, Skotija Tomsone, Deivids Zajass, Donalds Feisons, Britānija Deniela

Režisors: Kolins Strause, Gregs Strause

Scenārists: Džošua Kords, Laiems O’Donels

Producents: Gregs Strause, Laiems O’Donels

Filma angļu valodā, ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Pirmizrāde: 19/11/10
Gads: 2010
Kompānija: Relativity Media, Rat Entertainment, Hydraulx, Black Monday Film Services
Izplatītājs: Forum Cinemas, SIAMājas lapa: Filmas lapa