Bermontiāda (LV)

Vēsturiski dokumentāla filma | 2D
Filmas garums: 1h 30m

Filma ir stāsts par trauksmainiem notikumiem pirms 90 gadiem - 1919. gada oktobrī un novembrī, kad Rīgā pie Daugavas krastiem izšķīrās modernās, pēc Pirmā pasaules kara radītās, Eiropas liktenis. Šajā nelielajā Baltijas reģionā satikās trīs pasaules uzskati – nacionālas valsts ideja, boļševiku pasaules revolūcijas ideja un monarhijas atjaunošanas ideja. Katru no šiem spēkiem pārstāvēja konkrēti cilvēki un to atbalstītāji. Nacionālas valsts ideju pārstāvēja Latvijas tauta un pirms gada proklamētās Latvijas Republikas Pagaidu valdība Kārļa Ulmaņa vadībā. Boļševiku pasaules revolūciju pārstāvēja uz Latvijas austrumiem ar kaujām atspiestās sarkano latviešu un Padomju Krievijas karaspēka daļas. Reakcionāro monarhistu intereses Baltijā pārstāvēja vairākas personas, no kurām mūsu stāsta priekšplānā izvirzās vācu ģenerālis Rīdigers fon der Golcs un krievu pulkvedis Pāvels Bermonts.
Filmā izmantots plašs kino un foto arhīvs, īpaši jaunāko paaudzi saistoši datorgrafikas specefekti, kas palīdzēs iejusties 90 gadu senā pagātnē. Filmas inscenētās epizodes filmētas reālajās notikumu vietās.
Mūsu stāsta galvenos tēlus un iesaistītās konflikta puses atveido trīs aktieri. No Latvijas - populārais Jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišs. Bermonta lomā - Ivans Švedovs, krievu aktieris, kurš pašlaik dzīvo Prāga un filmējas dažādās Eiropas valstīs. Teātra un kino aktieris no Lībekas Hartmuts Lange atveido Golcu un vācu kareivi.
Filmas konsultants Kārlis Dambītis (vēsturnieks, Kara muzeja speciālists).

Scenārija autors un režisors Askolds Saulītis

Operators Andris Priedītis

Komponists un skaņu režisors Jānis Brunovskis

Skaņu operatori Ilvars Veģis un Arvīds Ceļmalis

Gaismotāji Andris Pukāns, Ģederts Siliņš

Zemūdens filmēšanas operators Kaspars Braķis

Mākslinieki Jānis Kalniņš, Ivars Putrišķis

Datormākslinieki, Tritone Studio.

Filmu finansēja Nacionālais Kino centrs un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Pirmizrāde: 00/00/00
Gads: 2010
Kompānija: Studija Centrums