Kur pazudis Elvis (LV)

Komēdija | 2D
Filmas garums: 1h 20m

Filmas darbība notiek Rīgā, filmas varoņi ir Rīgas skolu bērni. Filmā tiek risinātas svarīgas problēmas, proti, bērnu un vienmēr aizņemto pieaugušo attiecības, to savstarpējā mijiedarbība un kādas sekas rada, pieaugušo nespēja ieklausīties bērna teiktajā. Tāpat filma apskata lielpilsētas neziņu un vienaldzību par kāda bērna likteni.

Kas notiek, ja kādu laikā skolā neierodas kāds bērns. Viņš ir pazudis. Vai kādam ir atbildība un interese noskaidrot, kas ar viņu ir noticis?

Filmas galvenie varoņi ir kādas Rīgas skolas 5.b. klases skolnieki. Trīs zēni un divas meitenes. Nils, Roberts, Tomas, Beāte un Elza. Kādā piektdienas rītā, kad skolā notiek lielā skolas dežūras maiņa, visi uzzina no klases audzinātājas, ka 5.b.klases skolnieks Elvis, bez attaisnojoša iemesla kavē skolu jau ļoti ilgu laiku. Nils nejauši pie skolotāju istabas durvīm noklausās klases audzinātājas sarunu. No šīs sarunas viņš noprot, ka Elvis ir pazudis kopā ar savu mammu un neviens nezina, kur viņi atrodas, jo māte uz telefona zvaniem neatbild. Viņš saprot, ka pieaugušie nav sevišķi ieinteresēti Elvja meklēšanā. Toties Nilā šis jautājums izraisa neviltotu ziņkāri. Puika būdams aktīvs, nolemj izdibināt kur palicis Elvis. Viņš šajā pasākumā iesaista arī savus draugus - Tomasu, Robertu, Beāti un Elzu. Katrs no bērniem nācis no atšķirīgas sociālās vides, bet viņus vieno tas, ka nevienā no šīm ģimenēm, pieaugušajiem nav laika pievērst uzmanību bērnu problēmām, līdz ar to, uzsākot Elvja meklēšanu viņi nevēršas pēc padoma pie saviem vecākiem , bet darbojas vieni paši. Sākas bērnu piedzīvojumi, meklējot Elvi. Arī viņu savstarpējās attiecības mainās un ir pakļautas pārbaudījumiem. Viņi sakaras ar dažādiem cilvēkiem un sev par lielu pārsteigumu konstatē, ka nevienu tā īsti neinteresē Elvja liktenis izņemot viņus pašus.

Dažbrīd viņiem jāpieņem zibenīgi lēmumi un ne vienmēr secinājumi, kurus viņi izdara ir pareizi. Viņi sāk spēlēt detektīvus un šī spēle viņus tik ļoti aizrauj, ka paši iekļūst bīstamās situācijās. Tomēr viss beidzas laimīgi. Elvis ar mammu ir atrasti un Nils, Roberts, Tomass, Elza un Beāte ir lepni par paveikto. Kaut kas viņos ir mainījies. Viņi visi ir kļuvuši pieredzes bagātāki un pārliecinātāki par sevi un spēj novērtēt, ka labi, ja blakus ir draugs, kurš nelaimē tev palīdz.

Filmas mērķauditorija ir 8 - 14 gadus veci bērni. Tā kā filma atspoguļo arī mazliet kariķētu pieaugušo pasauli, attiecības starp vecākiem un bērniem, tā būs interesanta arī pieaugušajiem.

Bērnus atveido - Emīls Desainis, Matīss Kaža, Mārtiņš Ivanovs, Gerda Grobiņa un Margareta Cilinska.

Lomās aktieri – Harijs Spanovskis, Ieva Pļavniece, Zane Daudziņa, Andris Bērziņš, Juris Gornovs, Ilze Vazdika u.c.

Režisore Una Celma, operators Jānis Eglītis.

Filma latviešu valodā.

Pirmizrāde: 24/10/08
Gads: 2008
Kompānija: Latsfilma
Izplatītājs: LatsfilmaMājas lapa: Filmas lapa